PŘIPOJENÍ NA OPTICKOU SÍŤ

Internet poskytovaný přes optickou síť představuje vrchol technologií dnešní doby a neexistuje rychlejší a stabilnější způsob přenosu dat dostupný pro běžné uživatele.

optická síť

V Českých Budějovicích existuje poměrně rozsáhlá optická síť, kterou buduje především společnost STARNET, s.r.o. (viz poskytovatelé internetu), ale mají je i další firmy ve městě a v celém regionu.

Jak funguje optická internetová síť

Rozdíl je samozřejmě především v přenosu dat. Zatímco u Wi-Fi se používají bezdrátové spoje, u optické sítě jde o kabely obsahující optická vlákna vyrobená buď ze skla, nebo z plastických hmot. Skrze skleněné vlákno lze potom v závislosti na výkonnosti dalších zařízeních po cestě k zákazníkovi poskytovat velmi vysoké rychlosti připojení k internetu za cenu srovnatelnou s bezdrátovou technologií.

Hlavní výhody optické sítě

  • Vysoká rychlost připojení k internetu
  • Stabilní internet bez ohledu na počasí a další vlivy
  • Nízká poruchovost

Skleněné vlákno je ohebné, není elektricky vodivé, neohrozí ho úder blesku, dá se používat i v nebezpečném prostředí, na přenos dat v něm nepůsobí elektromagnetické záření a dokáže přenášet velké množství na sobě nezávislých signálů, každý s použitím jiné vlnové délky světla. V praxi to znamená, že jeden optický kabel s několika skleněnými vlákny obslouží velké množství připojených uživatelů, a to nejen samotným připojením k internetu, ale také dalšími moderními službami, jako je například digitální kabelová televize.

Rychlost internetového připojení poskytovaného v Českých Budějovicích na optické síti dosahuje 512 Mbit/s.

Podívejte se na seznam poskytovatelů internetu v Českých Budějovicích.